Новини ринку нерухомості
Сирість у квартирі, що робити?
Квартири в старих будинках, а також приміщення на перших поверхах часто схильні до вогкості. Як позбутися від вогкості в квартирі після затоплення або в кімнатах, розташованих над підвалом?
Такі питання часто хвилюють мешканців, адже вологе повітря в кімнатах призводить до появи цвілі, а разом з нею - до появи стійкого запаху. Він вбирається не тільки в стіни, але також і в предмети інтер'єру, одяг. Крім псування майна, постійна сирість чинить негативний вплив і на самопочуття господарів квартири. Цвілеві грибки часто призводять до розвитку хронічних бронхолегеневих захворювань, алергічних реакцій. Особливо це небезпечно для маленьких дітей.
Причини підвищеної вологості та способи її усунення
Частіше страждають від вогкості мешканці перших поверхів старих багатоповерхівок, так як проржавілі труби в підвалі постійно течуть, а піднімається пар призводить до скупчення вологи в перекриттях, дошках підлоги, оздоблення тощо.
До інших імовірних причин вогкості можна віднести:
- погана вентиляція;
- затоплення, викликана проривом труб водопостачання;
- недостатня теплоізоляція зовнішніх стін житла;
- підвищений вміст вологи в квартирі при пранні та сушінні речей в кімнатах.
Важливо! Навіть білизняні мотузки на кухні, ванній і рідкісні провітрювання можуть стати причиною затхлих запахів.
Звичайний спосіб прибрати вогкість
Без усунення причини, намагатися позбутися від вогкості в будинку марно, так як рано чи пізно він з'явиться знову. Тому, перш за все з'ясуйте причину виникнення вологості в квартирі та усуньте її:
- якщо це недостатня теплоізоляція - утепліть приміщення із зовнішнього боку;
- якщо в квартирі погана вентиляція, переробіть її.
Важливо! Це допоможе наповнити додатковим повітрям кімнати.
Грунтовний підхід
Найскладніше позбутися від вогкості мешканцям квартир на першому поверсі. Тут без серйозних капіталовкладень не обійтися. Рекомендуємо таку схему дій:
- Усуньте, по можливості, причину високої вологості в підвалі: витік води з труб, потрапляння води ззовні тощо.
- Проведіть гідроізоляцію стелі в підвалі. Така процедура не допустить просочування пари та вологого повітря до вас в оселю.
- Замажте всі щілини і шви між перекриттями зсередини.
- Утепліть підлогу квартири.
Важливо! Можна обробити підлогу рідкою гідроізоляцією: спочатку промажте кути за периметром і наклейте на гідроізолюючу речовину захисну латексну стрічку. Покрийте рідким герметиком всю підлогу, за допомогою валика або кисті. Така технологія також ефективна та дозволяє позбутися від вогкості в квартирі повністю.
Прибираємо вогкість після аварії
Якщо вогкість "оселилася" всередині після обширного затоплення, то дійте гранично швидко:
- Встановіть у квартирі хоча б 1 обігрівач (краще тепло-вентилятор), щоб потік повітря розподілявся на всіх стінах.
- Використовуйте в квартирі осушувачі повітря.
- Якщо волога глибоко проникла в обробку (наприклад, штукатурку) або потрапила за гіпсокартон, просочила ламінат, то допоможе в цьому випадку тільки капітальний ремонт.
Оптимізуємо систему отоплення
Якщо причина вогкості криється в неправильній системі опалення, то зробіть перепланування:
- Встановіть додатковий радіатори уздовж сирої стіни.
- Ідеально вирішить вашу проблему тепла підлога, завдяки рівномірному нагріванню повітря.
Як позбутися від вогкості в шафі?
Якщо вогкість оселилася в шафі, то перш за все потрібно ретельно просушити одяг:
- Легкі речі виперіть і просушіть на сонці.
- Верхній одяг розвісьте сохнути на сонці на декілька днів.
Важливо! Шафу промийте розчином марганцівки та просушіть її бажано на вулиці, або на балконі. Ці дії допоможуть не тільки позбутися від запаху сирості на одязі, але допоможуть запобігти його появу знову.
Як вирішити проблему вогкості у ванній кімнаті?
Якщо існує проблема з вогкістю у ванній, то дійте так:
- Проведіть ремонтні роботи з прибирання цвілі.
- Обробіть всю плитку та шви спеціальним водовідштовхувальним і протигрибковим просоченням.
- Після обробки забезпечте в приміщенні хорошу циркуляцію повітря.
Важливо! У разі, якщо природної вентиляції не вистачає або вона взагалі відсутня, встановіть витяжний вентилятор, який буде переміщувати вологе повітря назовні. Додатково встановіть у ванній кімнаті сушитель, який буде просушувати повітря. Так ви зможете не тільки позбутися від вогкості в будинку, але й зробити профілактику розмноження цвілевих грибків і неприємного запаху.
Поради:
- Якщо джерело вологості в квартирі виявити не вдається, спробуйте позбутися від запаху сирості народними засобами: розставте по кімнатах ємкості з сіллю, яка ефективно вбере вологу та усуне неприємні запахи.
- Не забувайте в теплі та сухі дні регулярно провітрювати квартиру.
- Якщо вогкість у вашому домі оселилася давно й ви з нею безуспішно боретеся, то до всіх неприємностей, пов'язаних із запахом приєднатися може цвіль.
Як позбутися від запаху цвілі?
Цвіль - живий організм, який росте та розвивається в комфортних умовах, якими можуть бути: вогкість, вологе повітря і погана вентиляція приміщення. Хімічні процеси, що відбуваються у процесі росту цвілі створюють неприємний запах. Розвинутися цвіль може на будь-якій поверхні та будь-яких матеріалах. Вона може з'явитися як на кухні, коморі, підвалі, ванною, так і в житловій кімнаті.
Важливо! Перш ніж позбутися від запаху цвілі, знайдіть його джерело появи: досліджуйте квартиру, кути зовнішніх стін, загляньте до шафи. Цвіль видасть своє місце проживання чорними точками.
Засоби від цвілі
Для видалення запаху цвілі можна скористатися засобами, придбаними в господарських магазинах:
Спеціальні засоби випускаються в аерозолях, які вбивають запах цвілі за кілька тижнів.
Якщо необхідно знищити грибок на стінах, придбайте антисептичну грунтовку. Вона знищить грибок повністю і захистить від появи цвілі в подальшому, але використовувати ґрунтовку краще під час ремонту.
Народні засоби від цвілі
Можна скористатися і народними засобами, щоб позбутися від цвілі в квартирі:
- Столовий оцет. Обприсніть уражену грибком поверхню, а через годину промийте оброблену ділянку водою. Кімнату обов'язково провітріть. Для профілактики рекомендуємо повторити процедуру через тиждень.
- Нашатирний спирт. Змішайте засіб навпіл з водою і розпорошіть на пошкоджені ділянки. Залиште засіб на кілька годин, а потім протріть поверхню вологою тканиною.
- Перекис водню - це антисептик відмінно підходить, щоб позбутися від цвілі й вогкості в квартирі. Не розбавляючи у воді, обприсніть темні плями, потім ретельно змийте водою і протріть насухо.
Важливо! Не використовуйте засіб на забарвлених поверхнях, так як перекис водню здатний "з'їдати" колір.
Хлоровмісткий відбілювач - ворог грибка. Приготуйте розчин із 1 частини засобу та 10 частин води. Протріть розчином заражену плитку у ванній або підлогу.
Важливо! При работі із засобом захистіть руки гумовими рукавичками, так як хлор може пошкодити шкіру, також забезпечте органи дихання, так як запах відбілювача токсичний.
- Харчова сода - відомий безпечний очищувач, за допомогою якого теж можна позбутися від цвілі в квартирі. 1 ст. л. соди розбавте 1 ст. води. Протріть губкою, змоченою в цьому розчині всі проблемні місця. Можна також використовувати розпилювач. Після обробки вимийте поверхню чистою водою і збризніть ділянку знову, не змиваючи соду, так як вона захистить поверхню від повторної появи грибка;
- Ефірні масла можуть бути використані не тільки як джерела приємного запаху, але і як борці з цвіллю. Ефективні для цього ефірні олії чайного дерева, грейпфрута. Ці масла володіють потужними протигрибковими, дезінфікуючі властивості. Під час вологого прибирання додайте кілька крапель олії чайного дерева, грейпфрута для того, щоб провести дезінфекцію приміщення і наповнити його пахощами.
Важливо! Якщо запах цвілі з'явився на задніх стінках шаф, за диванами, то при можливості пошкоджені елементи та оббивку замініть новими, якщо немає такої можливості, винесіть предмети на сонце та обробіть їх протигрибковими засобами. Обробити потрібно всі висувні ящики та полиці.
Як прибрати запах цвілі з речей?
Є кілька найпростіших способів того, як позбавитися від запаху цвілі й вогкості на одязі:
- Якщо речі були залишені мокрими та не випрані відразу, то запах цвілі на таких речах можна прибрати, виправши їх, додавши в пральну машину 1 чашку бури. Можна також прополоскати речі у воді з додаванням 1 чашки столового білого оцту, а потім випрати в звичайному режимі.
- Для видалення запаху затхлості замочіть білизна з содою, а потім виперіть.
- Якщо на пуховику присутній запах цвілі, то прати його доведеться кілька разів.
- Шубу віднесіть у хімчистку.
Грунтовне замочування
Якщо ви вирішили витратити час, щоб позбутися від запаху цвілі на одязі, дійте так:
- Замочіть речі на 30 хвилин у теплому розчині оцту та пральному порошку: 1 ст. л. оцту, 1 ст. л. прального порошку на 1 л води.
- Виперіть речі звичайним способом.
- Вивісите сушитися на свіже повітря.
- Сухі речі пропрасуйте гарячою праскою з обох сторін.
- Інші засоби від грибка на одязі
Позбутися від цвілі на одязі можна наступними засобами:
- Плями грибка на вовняних і шовкових речах видаліть за допомогою скипидару: змочіть ватяний тампон засобом і обробіть заражену ділянку. Після процедури присипте забруднене місце глиною, накрийте марлею і пропрасуйте гарячою праскою. Після обробки виперіть білизну, використовуючи для цього звичайний мильний розчин кімнатної температури. Просушіть на свіжому повітрі.
- З цвіллю на кольорому одязі впоється нашатирний спирт: розведіть засіб із водою - пропорція 1 до 1. Отримати розчин протріть уражену ділянку за допомогою ватного тампона. Після обробки білизна виперіть в теплій, мильній воді.
- Заражену ділянку обробіть лимонним соком і залиште на 3-5 хвилин. Після чого посипте пляма кухонною сіллю. Після того, як тканина висохне, виперіть її в не гарячому мильному розчині.
- Видалити плями цвілі допоможе аскорбінова кислота: розчиніть засіб у 50 мл спирту та обробіть заражену ділянку за допомогою ватного тампона. Залиште одяг до повного висихання, після чого почистіть щіткою для одягу. Після обробки одяг виперіть і просушіть.
Профілактика появи запаху цвілі й вогкості
Щоб назавжди позбутися від запаху цвілі й вогкості потрібно усунути джерело їх появи та виконувати деякі заходи профілактики:
- Ніколи не залишайте мокрий або вологий одяг у кошику для білизни. Відразу періть її або хоча б просушіть.
- Частіше провітрюйте приміщення, особливо ті, де може з'явитися цвіль. Намагайтеся провітрювати квартиру після кожного вологого прибирання
- Видалити запах цвілі в підвалі або іншому нежилому приміщенні допоможе котячий туалет. Поставте коробку в підвалі й підстилка туалету буде вбирати запах вогкості. У житловому приміщенні цей спосіб не доречний.
- Перевірте стан витяжки у ванній, кухні. При необхідності встановіть нову.
- Не сушіть випрані речі в закритій кімнаті.
- Придбайте побутовий осушувач повітря.
- Розставте по кутах, де з'являється вогкість абсорбуючі суміші: 2-3 пластинки активованого вугілля розітріть до утворення порошку та змішайте з 100 г солі. Насипте засіб в ємність з широкою шийкою і змінюйте 1 раз у тиждень.
- Щілини між стінами та стелею зашпаклюйте.
- Для усунення неприємних ароматів і дезінфекції повітря, придбайте іонізатор.
- Не рідше 1 разу кожен місяць провітрюйте шафу для одягу: відкрийте дверцята та висуньте всі ящики.
- Вологий верхній одягу перш ніж відправляти в шафу, ретельно просушіть.
- При першій-ліпшій можливості сушіть одяг на яскравому сонці та міцному морозі.
Не миріться із запахом вогкості та цвілі в вашій квартирі, так як мікроскопічні спори грибка пригнічують імунну систему, викликають алергічний кашель, задуху, нежить. Не маскуйте запах, а за допомогою описаних методів і засобів видаліть його джерело. Досягнувши бажаного результату, забезпечте вашому будинку постійну сухість, чистоту, щоб не вирішувати проблеми запахів у подальшому.
Бажаємо успіху!