Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує скоротити максимальний дохід для участі в програмах доступного житла з п'ятикратного розміру середньомісячної зарплати в регіоні до трикратного, повідомила прес-служба міністерства.

В Україні хочуть знизити максимальний рівень доходів для учасників програм доступного житлаЗгідно з повідомленням, дані зміни Мінрегіон пропонує в рамках модернізації державних програм "Доступне житло" та "Молодіжне кредитування".

За даними прес-служби, міністерство також має намір дозволити громадянам самостійно вибирати об'єкти будівництва, в яких вони придбають житло за державними програмами.

"Сьогодні відбір об'єктів, що беруть участь у програмах доступного житла проводить комісія при Мінрегіоні, тобто така процедура позбавляє самих заявників самостійного вибору свого майбутнього житла. Ми пропонуємо, щоб громадяни самостійно визначали об'єкт будівництва", - цитує прес-служба заступника міністра регіонального розвитку Льва Парцхаладзе.

Мінрегіон пропонує за держпідтримки на покупку житла виходити з нормативу 21 кв. м загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім'ю, що, за даними відомства, відповідає попиту на малогабаритне житло.

Крім того, міністерство хоче дозволити купувати житло в зданих будинках, а не в тих, що будуються.

За даними прес-служби, Мінрегіон також хоче залучити до програм доступного житла державні банки для розширення кредитних можливостей через іпотечні програми та кредитування малогабаритного житла.