Через сім місяців вводиться новий режим валютного регулювання

7 липня набуває чинності Закон «Про валюту та валютні операції». Документ вступає в силу через сім місяців з дня набрання ним чинності.

Топ правових подій тижняЗаконом врегульовані основні правила здійснення валютного регулювання і валютного нагляду. Документ встановлює: новий режим валютного регулювання за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом»; категоріально-термінологічний апарат валютного регулювання; загальний режим проведення валютних операцій на території України; деталі здійснення валютних операцій тощо. Також врегульовані права та обов'язки резидентів і нерезидентів у сфері проведення валютних операцій, в тому числі обов'язок надавати органам і агентам валютного нагляду документи та інформацію. Крім того, Нацбанк збереже мінімально потрібні повноваження в цій сфері.

Прийнято Закон про відновлення кредитування

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» (законопроект № 6027-д). Передбачено, що банки отримають доступ до Державного реєстру актів цивільного стану (при наявності письмової згоди фізичної особи).

Крім того, банки зможуть перевірити в реєстрі надану потенціальними позичальниками-фізособами інформацію, що впливає на їх здатність виконати зобов'язання. Зміни стосуються та іпотечних відносин.

Для фіз- і юр. осіб встановлено, що після завершення позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодержателя щодо виконання боржником основного зобов'язання є недійсними, якщо інше Не визначено договорами іпотеки, надання кредиту або про задоволення вимог іпотекодержателя.

Законом встановлено, що порука припиняється повним виконанням основного зобов'язання або якщо кредитор протягом терміну загальної позовної давності не пред'явить позову до поручителя. Зменшено терміни пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців (від одного року до шести місяців).

Також передбачена можливість застосування банками договорів у вигляді електронних документів. Крім того, згідно із Законом держреєстратора зобов'язаний буде зареєструвати право власності на нерухоме майно за іпотекодержателем - фінансовий установою, незважаючи на вже зареєстрований обтяженням. Таку реєстрацію передбачено в разі звернення стягнення на предмет іпотеки, передачі його в управління, позасудового врегулювання. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію через три місяці. явище кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців (з одного року до шести місяців). Також передбачена можливість застосування банками договорів у вигляді електронних документів.

Крім того, згідно із Законом держреєстратора зобов'язаний буде зареєструвати право власності на нерухоме майно за іпотекодержателем - фінансовою установою, незважаючи на вже зареєстрований обтяженням. Таку реєстрацію передбачено в разі звернення стягнення на предмет іпотеки, передачі його в управління, позасудового врегулювання.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію через три місяці явище кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців (з одного року до шести місяців). Також передбачена можливість застосування банками договорів у вигляді електронних документів.

Крім того, згідно із Законом держреєстратора зобов'язаний буде зареєструвати право власності на нерухоме майно за іпотекодержателем - фінансовою установою, незважаючи на вже зареєстрований обтяженням. Таку реєстрацію передбачено в разі звернення стягнення на предмет іпотеки, передачі його в управління, позасудового врегулювання. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію через три місяці пов'язаний буде зареєструвати право власності на нерухоме майно за іпотекодержателем - фінансовою установою, незважаючи на вже зареєстрований обтяженням. Таку реєстрацію передбачено в разі звернення стягнення на предмет іпотеки, передачі його в управління, позасудового врегулювання. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію через три місяці. пов'язаний буде зареєструвати право власності на нерухоме майно за іпотекодержателем - фінансовою установою, незважаючи на вже зареєстрований обтяженням. Таку реєстрацію передбачено в разі звернення стягнення на предмет іпотеки, передачі його в управління, позасудового врегулювання. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію через три місяці.

Заборонено розміщення реклами на електроопорах та стовпах

Рада заборонила розміщення реклами на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (в тому числі опорах) зовнішнього освітлення. Відповідний Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо використання ОКРЕМИХ елементів благоустрою та контактної мережі при здійснення рекламної діяльності» (проект № 3454) прийнято 3 липня. Зміни повинні сприяти збереженню автентичності та просторової композиції об'єктів культурної спадщини та архітектурних ансамблів. Крім того, відсутність реклами на стовпах має поліпшити ситуацію в сфері безпеки дорожнього руху.

Вводиться кримінальна відповідальність за контрабанду лісу

Вводиться обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених у 25 млн кубічних метрів на рік, а також посилюється відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанда). Відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів» (проект № 5495) прийнятий 3 липня 2018. Законом, зокрема, збільшено в кілька разів адмінштрафи за незаконну вирубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка. Також встановлено кримінальну відповідальність за переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років. За ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або особою, або у великому розмірі, - позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна . А за ті ж дії, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі - від 10 до 12 років.

Заборонено ввозити шифер із Росії

Із 3 липня діє заборона на ввезення на територію України листів азбестоцементних гофрованих (шиферу) походженням з Російської Федерації. В Уряді зазначають, що вказана міра приведе до поліпшення господарського становища українських виробників, збереження робочих місць, зменшення соціальної напруженості в регіонах, збільшення надходжень до бюджету від оподаткування обсягів власного виробництва. Заборона встановлена ​​постановою Кабміну № 490.

ОСББ можуть оплатити електроенергію за диференційованими тарифами

Споживачі (крім населення) електричної енергії, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, можуть розраховуватися за спожиту електроенергію за тарифами, диференційованими за періодами часу. Для цього необхідно забезпечити окремий облік споживання електроенергії за періодами часу. Відповідні зміни передбачені постановою НКРЕКП від 22 березня 2018 № 347. Ставка тарифу для кожного періоду часу визначається шляхом множення відповідного тарифу для споживачів на тарифний коефіцієнт. Крім того, визначено механізм перерахування внесків з установки вузлів комерційного обліку оператору зовнішніх інженерних мереж. Внески, сплачені споживачами комунальних послуг і власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та гарячого водопостачання, перераховує виконавець комунальної послуги, який не є оператором відповідних зовнішніх інженерних мереж. Відповідний порядок затверджений постановою Кабміну від 13 червня 2018 № 477.

Внески перераховуються виключно за договором, оформляється відповідно до Примірного договору.

Затверджено стандарти якості надання послуг електропостачання

Визначили ПЕРЕЛІК Загальне и гарантованого стандартів якості електропостачання. Також передбачена Надання електропостачальніків або оператором системи розподілу (ВСР) компенсації за недотримання гарантованого стандартів споживачам або замовникам при приєднанні до електричних мереж. Відповідний механізм затверджених постановою НКРЕКП від 12 червня 2018 № 375.

Такі вимоги стосують суб'єктів господарювання, Які отримай ліцензію на Здійснення поставки електричної енергії споживачу або Розподіл електричної енергії.

До гарантованого стандартів якості Надання послуг електропостачальника відносяться, зокрема:

  • Надання Даних про фактичність споживання електричної енергії в срок 5 робочих днів з дня Отримання запиту споживача;
  • Розгляд Звернення / Скарги / претензій спожівачів до 30 днів з дня їх Отримання (або в срок 45 днів, если при розгляді звернення необхідно здійснити технічну перевірку або провести експертизу засоби обліку);
  • Розгляд Звернення споживачів относительно Перевірки правильності Рахунку на оплату в строк 5 робочих днів з дати отримання звернення.

У разі недотрімання таких стандартів передбача виплата компенсації споживачам у затверджених розмірах (например, у разі недотримання показників зміни напруги передбача компенсація в размірі 25% плати за Надання послуг з розподілу). За погодження Із Споживачем електропостачальник может здійсниті компенсацію іншім способом, у тому числі Шляхом прямого платежу. У разі недотрімання таких стандартів передбача виплата компенсації споживачам у затверджених розмірах (наприклад, у разі недотримання показників Зміни напруги передбача компенсація в розмірі 25% плати за Надання послуг із розподілу).

За погодження Із Споживачем електропостачальник может здійснити компенсацію іншим способом, у тому числі шляхом прямого платежу. У разі недотримання таких стандартів передбача виплата компенсації споживачам у затверджених розмірах (наприклад, у разі недотримання показників зміни напруги передбача компенсація в розмірі 25% плати за Надання послуг із розподілу). За погодження Із Споживачем електропостачальник може здійснити компенсацію іншим способом, у тому числі шляхом прямого платежу.