Чи часто вам доводиться замислюватися, що дає зареєстрована адреса проживання. Так звана "прописка" дозволяє користуватися деякими адмінпослугами та реалізувати ряд прав. Правда, тільки там, де ви зареєстровані.

7 послуг, які ви не отримаєте, якщо живете не за пропискою

За різними оцінками, близько 30% людей України живуть не за місцем реєстрації.

І є як мінімум 7 послуг, які вони не можуть отримати від держави там, де фактично проживають.

Хоча закони та Конституція України однаково гарантують дотримання прав і доступ до послуг всім громадянам країни.

Отже, якщо ви, як і 30% українців, живете в одному місці, а зареєстровані в іншому, то не зможете:

1. Оформити ID-карти та отримати інші паспортні послуги

У даний час новітніх технологій, коли закордонний паспорт можна оформити в будь-якому місці, свій перший паспорт громадянина України нового зразка - так звану ID-карту - людина отримує тільки за місцем реєстрації.

Про це говорить постанова Кабміну від 25 березня 2015 №302: документи для оформлення (в тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються особою або його законним представником до територіального органу або територіального підрозділу Державної міграційної служби (ДМС), або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за зареєстрованим місцем проживання.

А якщо у вас не ID-карта, а старий паспорт книжечкою, то при досягненні вами 25-або 45-річчя доведеться до нього вклеювати нову фотографію. Теж "за пропискою".

2. Зареєструвати місце проживання своєї дитини

Зареєструвати своє місце проживання не просте завдання, але дорослі хоча б можуть вибирати, де їм "прописатися". З дітьми ситуація складніша.

Батьки зобов'язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня отримання свідоцтва про народження.

Процедура в цьому випадку максимально спрощена та за бажанням батьків або одного з них, документи для прописки новонародженого можуть бути подані через ЗАГС при проведенні держреєстрації народження. Але місце проживання дитини, а не досягла 14 років, може бути зареєстровано лише за адресою реєстрації його батьків. Якщо вони "прописані" за різними адресами, тоді місце проживання дитини реєструють разом із одним із батьків за письмової згоди другого.