У людей, які поселяються в новому будинку, виникає потреба: як можна швидше підключити будинок до всіх інженерних мереж. «Полтавагаз» пояснює, що потрібно зробити для отримання послуг.

Що потрібно знати про приєднання будинку до газорозприділяючої системи - поради «Полтавагаз» Що таке «стандартне приєднання»?

Стандартне приєднання (або «приєднання, що є стандартним») - послуга з приєднання до газорозподільної системи Оператора ГРМ об'єкта замовника потужністю до 16 м3 природного газу на годину включно на відстань, що не перевищує 25 метрів для сільської та 10 метрів для міської місцевості по прямій лінії від місця забезпечення потужності до межі земельної ділянки замовника.

Плата за приєднання, що є стандартним - граничний рівень плати за приєднання, що є стандартним, розрахований відповідно до Методології визначення плати за приєднання, затвердженої НКРЕКП. Встановлено НКЕРКП плата за приєднання, що є стандартним, залишається обов'язковим і незмінною незалежно від того, до якого газопроводу - високого, середнього або низького тиску, - здійснюється приєднання об'єкта замовника.

Ставки плати за стандартне приєднання встановлюються НКРЕКП для адміністративних територій і розраховуються Оператором ГРМ.

 Як класифікують ставки плати за стандартне приєднання?

Згідно «Методології визначення плати за приєднання до газотранспортної або газорозподільчої системи» ставки плати за стандартне приєднання класифікують за сукупністю таких критеріїв:

 1. Місцевості, на якій територіально розташовуються об'єкти газоспоживання замовника:

 • сільська місцевість - встановлена відстань від місця забезпечення потужності до місця приєднання не перевищує 25 метрів по прямій лінії;
 • міська місцевість - встановлена відстань від місця забезпечення потужності до місця приєднання не перевищує 10 метрів по прямій лінії.

 2. Типорозмір лічильника газу, використовуваного для обліку природного газу замовника:

 • G 1,6 - номінальна витрата газу Qnom; 1,6 м³ / год, Qmax 2,5 м³ / год;
 • G 2,5 - номінальна витрата газу Qnom 2,5 м³ / год, Qmax 4,0 м³ / год;
 • G 4,0 - номінальна витрата газу Qnom 4,0 м³ / год, Qmax 6,0 м³ / год;
 • G 6,0 - номінальна витрата газу Qnom 6,0 м³ / год, Qmax 10,0 м³ / год;
 • G10,0 - номінальна витрата газу Qnom 10,0 м³ / год, Qmax 16,0 м³ / год;

  3. Тип газопроводу, використовується:

 • надземний;
 • підземний;
 • Критерії, що впливають на ставку плати за стандартне приєднання;
 • Критерії, що впливають на ставку плати за стандартне приєднання.

Таким чином, з урахуванням критеріїв класифікації, НКРЕКП стверджує на календарний рік для кожного Оператора ГРМ 20 ставок стандартного приєднання.

 Як класифікують ставки плати за стандартне приєднання?

Що таке нестандартне приєднання?

Нестандартне приєднання - послуга з приєднання до діючих газових мереж Оператора ГРМ об'єктів газоспоживання, яке не є стандартним приєднанням, і визначається проектно-кошторисною документацією.

Розробка проектно-кошторисної документації для нестандартного приєднання забезпечується замовником, а вартість проектно-кошторисної документації, як правило, не є складовою частиною плати за приєднання.

Тільки у випадках, коли замовник вибирає виконавцем послуги нестандартного приєднання «під ключ» Оператора ГРМ, вартість створення проектно-кошторисної документації може бути включена до переліку заходів приєднання в рамках надання послуг за Договором на приєднання до газорозподільної системи (для приєднання, не є стандартним) .

Яка вартість нестандартного приєднання?

Вартість нестандартного приєднання розраховується згідно проектно-кошторисної документації та фінансується за рахунок коштів, отриманих від замовника в якості плати за приєднання.

У разі необхідності створення додаткової потужності газорозподільної мережі витрати для виконання в повному обсязі робіт згідно з проектно-кошторисною документацією фінансуються за рахунок пропорційної участі замовників (у разі їх наявності), що приєднуються до одного місця забезпечення потужності і / або за рахунок коштів, залучених як поворотна фінансова допомога від замовників.

Прес-служба «Полтавагазу»