Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру запустила онлайн-сервіс реєстрації земельної ділянки.

Земельну ділянку тепер можна зареєструвати онлайн

Про це повідомив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк на своїй сторінці в соціальній мережі.

Він уточнив, що електронна послуга протягом року відпрацьовувалася має статус пілотного проекту на території Чернігівської області та на початку грудня була поширена на всю Україну.

"Новий функціонал дозволяє сертифікованим інженерам-землевпорядників подавати заявку на реєстрацію ділянки онлайн і є частиною стратегії clerk-free, яка останні 3 роки впроваджується в земельних відносинах", - написав заступник міністра.

Сервіс передбачає ідентифікацію інженера землевпорядника за допомогою цифрового підпису та номера кваліфікаційного сертифіката, а всі дані, включаючи технічну документацію подаються у відсканованому вигляді. Таким чином виключається можливість корупційних вимог з боку реєстратора і / або відмови в реєстрації з надуманих приводів, що було цілком можливо при фізичному подачі документів. Також усувається ризик штучного затягування оформлення, оскільки онлайн-заявка відразу відображається в системі, і в кадастрового реєстратора включається зворотний відлік терміну, відведений законодавством для внесення відомостей до Державного земельного кадастру - 14 днів.

"На відміну від попередніх електронних послуг у земельній сфері, які були орієнтовані насамперед на громадян, це скоріше B2B функціонал. Однак у підсумку, у виграші залишаться перш за все власники земельних ділянок", - написав Мартинюк.

Щорічно в Державний земельний кадастр реєструється близько 1 млн земельних ділянок або в середньому 4000 земділянок на добу.

Як повідомляли Українські Новини, 6 грудня Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Деякі питання вдосконалення механізму захисту майнових прав на земельні ділянки" яким затвердив онлайн перевірки даних про земельну ділянку при реєстрації договорів оренди шляхом обміну інформацією між Земельним кадастром і реєстром прав Міністерства юстиції України.

Джерело: ukranews.com