Після завершення опалювального сезону багато українських родин можуть залишитися без субсидій. У квітні побутовим споживачам перерахують розмір комунальних знижок із урахуванням оновлених доходів. Зараз є лише кілька причин, за якими українців можуть позбавити субсидії, але вони стосуються багатьох.

1521213419 sub1

Найпоширеніші з них - покупка на суму від 50 тис. грн, приховування частини свого доходу та накопичення заборгованості за комунальні послуги.

Часто субсидії відбирають і в тому випадку, якщо виявиться, що "обов'язкового платежу" вистачає на оплату комуналки в межах нормативів. За рахунок збільшення зарплат і пенсій все більше українських сімей за формальними критеріями можуть дозволити собі оплату комунальних послуг.

У Міністерстві соціальної політики кажуть, що через зростання доходів кожна десята сім'я може залишитися без субсидії.

У Міністерстві фінансів уже почали активно шукати через реєстри порушників, які здійснюють покупки на суму понад 50 тис. грн. Таких людей теж автоматично позбавляють субсидії на наступний опалювальний сезон.

У 2018 році на комунальні знижки в бюджет заклали понад 70 млрд грн. Однак частина цієї суми піде на погашення старих боргів, тому виділених грошей не вистачить всім одержувачам субсидій.

Експерти кажуть, що уряд планує заощадити на субсидії. Цього в Кабміні хочуть досягти не тільки завдяки зростанню доходів, а й шляхом виплати субсидій тільки за фактично спожиті послуги.

Нагадаємо, незабаром українці почнуть отримувати "листи щастя" про необхідність заплатити податок на нерухомість.

Квитанції українцям почнуть розносити через пару місяців. Заплатити податок необхідно до кінця серпня. При цьому його сума виросте більш ніж у два рази або на 233%. Така ситуація пов'язана з тим, що податок сплачується за минулий рік і він прив'язаний до мінімальної зарплати.

У Податковому кодексі сказано, що в українців є 60 днів на сплату податку. Відлік починається в день отримання квитанції.

Згідно з кодексом, платити доведеться тільки за "зайві" квадратні метри. А це від 60 квадратних метрів для квартир і 120 квадратних метрів для будинків. Якщо є і будинок, і квартира, то податкова пільга становить 180 квадратних метра, а далі також доведеться платити.